אודות על הסמיכה מידע לנבחנים שאלות ותשובות ספריה וירטואלית קישורים לאתרים המלץ על תוכן חדש סמיכה לרב מושב/ישוב סמיכה לרב עיר/אזורי דיינות
איסור והיתר אבלות חופה וקידושין תפילה וכו' נידהסיכומים ספרים מומלצים חומר הלימודים מבחנים דפי מקורות

שו"ת היכל שלמה ועוד - הרב שמואל קדר

שו"ת היכל שלמה (סימני העיון. תשובות מפורטות לכל השאלות שנשאלו במבחני הרבנות, כולל עדכונים מהמבחנים האחרונים. מהוה למעשה גם סיכום מקיף של כל סימני העיון).
הלכה שנונה ח"א (סימני העיון. סיכום מתומצת מאוד עבור שינון מהיר. שו"ע ורמ"א תקציר המקורות ותקציר הנושאי כלים. עזר לשו"ת היכל שלמה, אך בשום אופן לא תחליף שלו. מתאים בעיקר סמוך למבחן ואחריו).
הלכה שנונה ח"ב (סימני הבקיאות. מתאים אף ללימוד ראשוני של סימנים אלו למי שדחוק בזמן. בסופו יש גם שו"ת היכל שלמה לסימנים אלו. מומלץ מאוד לקבוע במהלך לימוד סימני העיון כחצי שעה ביום ללימוד סימני הבקיאות, וסמוך לבחינה לחזור עליהם שוב). [שני החלקים של הלכה שנונה יצאו לאחרונה בספר אחד, אך במהותם הם שני ספרים שונים].
תוספת אוהל ח"א (בירור סוגיות בצורה מורחבת ועיונית מעבר למה שנדרש לבחינה. עוסק בדרך כלל בסוגיות אקטואליות כמו פלטה דוד שמש טיטולים וכדומה. מתאים למעוניין להעמיק בסוגיות מסויימות ולמגידי שיעורים).
תוספת אהל ח"ב (הערות ישוב סתירות וכדו' על המ"ב שש"כ ועוד. בסופו יש תוכנית לימודים מפורטת מאד של הלכות שבת).
הלכה סדורה (חוברת המכילה סיכום סעיפים מרכזיים בסימני העיון בצורת טבלאות צבעוניות).

א) מומלץ מאוד ללמוד את שו"ת היכל שלמה כבר במהלך הלימוד הראשוני (בסוף כל סימן או קבוצת סעיפים), לשם כך מתקיימת מכירה של ספרי הרב קדר בכל מועד בחינה (3 פעמים בשנה) בתוך בנייני האומה. באופן זה יכול כל נבחן לרכוש את הספרים בשביל הנושא שילמד בזמן הבא.
ב) מומלץ מאוד לא לקנות בבת אחת עבור כמה נושאים, כיון שהספרים מתעדכנים כל הזמן בשאלות ותשובות חדשות, תיקונים וכו'.
ג) להסבר על הספרים, רכישתם, עצות בענייני הלימוד והבחינות (כולל כושר רב עיר), ניתן להתקשר ל: 0504584770 או באתר "סמיכה".